Sezon czas zacząć!

Po przedsezonowych sparingach przyszedł czas na poważne granie. Już jutro MKS URBIS Gniezno rozpocznie zmagania w I lidze.  

Gnieźnieńskie szczypiornistki powróciły do pierwszoligowych rozgrywek w wielkim stylu. Komplet zwycięstw oraz niejednokrotnie spora przewaga punktowa nad rywalkami – tak wyglądał poprzedni sezon w wykonaniu MKS URBIS Gniezno. Teraz, gdy gnieźnianki przystępują do walki na wyższym szczeblu, o końcowy triumf w meczu będzie z pewnością zdecydowanie trudniej.

Podopieczne Roberta Popka oraz Romana Solarka mają za sobą intensywny okres przygotowawczy. Po obozie w Zbąszyniu piłkarki ręczne MKS URBIS rozegrały kilka meczów towarzyskich, z których tylko jeden zakończył się porażką. Dobry prognostyk przed startem sezonu. O sile zespołu będą stanowiły w głównej mierze zawodniczki, które wywalczyły awans do I ligi. – Nie ukrywamy zadowolenia, że zostały wszystkie zawodniczki. Oprócz nich do kadry dołączyły Kamila Olejniczak i Kasia Nowak – mówi Roman Solarek. 

W pierwszym spotkaniu rywalkami gnieźnianek będzie zespół UKS Drwęca Novar Lubicz. Jak przyznaje trener MKS URBIS dyspozycja rywalek jest w tej chwili wielką niewiadomą. – O przeciwnikach mało wiemy – przyznaje R. Solarek. – Potrzebujemy trochę czasu, aby rozeznać się w sile poszczególnych zespołów  – dodaje. 

Początek inauguracyjnego spotkania zaplanowano na godz. 16:00. Podczas meczu będzie możliwość zakupienia klubowych szalików w cenie 20 zł za sztukę. Gorąco zachęcamy do odwiedzenia hali przy ulicy Paczkowskiego 4 i dopingowania gnieźnieńskich szczypiornistek. 

I liga piłki ręcznej kobiet – I kolejka – MKS URBIS Gniezno – UKS Drwęca Novar Lubicz
Kadra MKS URBIS: L. Kobyłecka, K. Olejniczak, D. Tarczyńska – M. Bielińska, N. Niedzielska, A. Siwka, J. Różańska, M. Giszczyńska, M. Dolacińska, K. Chojnacka, E. Nowicka, M. Bigoszewska-Jackowiak, M. Wojtkowiak, M. Łęgowska, M. Rachela, M. Walkowska
Początek spotkania: 16:00
Hala GOSiR, ul. Paczkowskiego 4

 

O autorze:

Śledź go na Twitter / Facebook.