Seniorki wygrywają z AZS AWF Poznań!!!

Dzisiaj w niedzielę 11 grudnia piłkarki ręczne MKS URBIS Gniezno rozegrały ostatni mecz I rundy spotkań o Mistrzostwo II ligi kobiet. Gnieźnianki zdają się być nie do zatrzymania w obecnym sezonie. Wygrywają mecz za meczem i pewnie zmierzają do upragnionego celu, jakim jest awans do I ligi. W ostatnim meczu tego roku rywalem drużyny z Gniezna był zespół AZS AWF Poznań. Pojedynki między tymi dwoma zespołami w przeszłości dostarczały kibicom wielu emocji. W obecnym sezonie obie ekipy znajdują się po przeciwnych biegunach tabeli.

Zanim jednak rozpoczęły się zawody miała miejsce mała uroczystość. Otóż nagrodą Starosty Gnieźnieńskiego Pani Beaty Tarczyńskiej zostały nagrodzone trzy obecne zawodniczki MKS URBIS Gniezno: Joanna Różańska, Martyna Bigoszewska-Jackowiak i Lidia Kobyłecka, a także obaj miejscowi trenerzy Robert Popek i Roman Solarek.

Po części oficjalnej rozpoczął się sam mecz. Spotkanie od samego początku przebiegało pod dyktando miejscowej drużyny. Gnieźnianki osłabionej przed sezonem drużynie akademiczek dawały lekcje handballu. Team z Pierwszej Stolicy Polski pierwszą bramkę stracił dopiero w 21’ meczu. Wtedy to na świetlnej tablicy widniał wynik 11:1 dla miejscowych. Poznanianki nie potrafiły przeciwstawić się znakomicie grających w obronie gnieźniankom. Po zmianach poczynionych w składzie miejscowych przez ich trenerów przyjezdnym udało się jeszcze kilka razy trafić  do bramki MKS-u URBIS. Mimo to do przerwy dziewczęta z Gniezna prowadziły 14:6.

W przerwie meczu miała miejsce kolejna niespodzianka, tym razem dla zawodniczek grup młodzieżowych MKS URBIS.  Tym razem o niespodziankę postarał się Miejski Magistrat. Pan Prezydent Tomasz Budasz w towarzystwie swojego zastępcy Michała Powałowskiego wręczyli reprezentantom wszystkich grup młodzieżowych miejscowego klubu pamiątkowe koszulki.

W drugiej połowie meczu nic się nie zmieniało. Gnieźnieńskie szczypiornistki panowały na parkiecie. Trenerzy zaczęli próbować różnych ustawień i nadal rotowali grającymi. Bardzo licznie zgromadzona publiczność (pełna hala) miała po raz kolejny okazję zobaczenia pewnego zwycięstwa swoich pupilek. Ostatecznie podopieczne Roberta Popka i Romana Solarka wygrywają z AZS AWF Poznań 34:12.

MKS URBIS Gniezno po VII kolejkach I rundy zajmują fotel lidera II ligi kobiet grupy 1 z czterema punktami przewagi nad Liderem Świebodzin i AP Poznań. Gnieźnianki są nadal jedyną drużyną bez porażki.

Serdecznie gratulujemy!

MKS URBIS Gniezno: Lidia Kobyłecka, Weronika Wilkosz, Daria Tarczyńska – bramkarki, oraz zawodniczki pola: Martyna Bigoszewska-Jackowiak (3), Karolina Chojnacka (3), Kamila Stankiewicz, Natalia Niedzielska (1), Agnieszka Siwka, Marta Giszczyńska (6), Joanna Różańska (8), Monika Łęgowska, Ewa Nowicka (4), Marta Wojtkowiak (7), Martyna Rachela, Martyna Dolacińska (1), Katarzyna Ochocka.

O autorze:

Śledź go na Twitter / Facebook.