Poznań zdobyty! MKS PR URBIS kończy rundę na podium!

Kolejny zacięty mecz i kolejny raz z happy endem. MKS PR URBIS po raz drugi w tym sezonie pokonał KS AP Poznań i przypieczętował trzecie miejsce w lidze na półmetku rozgrywek. 

Kilka tygodni wcześniej MKS PR URBIS pokonał we własnej hali KS AP Poznań 30:20, dzięki czemu awansował do kolejnej rundy Pucharu Polski. Tutaj już pierwsze minuty pokazały, że ten pojedynek nie będzie spacerkiem. Pierwsza połowa spotkania zakończyła się nieznacznym prowadzeniem ekipy z Pierwszej Stolicy Polski 9:8.

Druga część meczu nie zmieniła jego przebiegu. W dalszym ciągu toczyła się ostra wymiana ciosów, w której żadna ze stron nie zamierzała odpuszcać. W 48 minucie gnieźnieńskie szczypiornistki wypracowały czterobramkową przewagę i wydawało się, że sprawa końcowego triumfu jest już niemal przesądzona. Nic bardziej mylnego. Poznanianki zaczęły odrabiać straty przez co znów gra toczyła się w kontakcie. Nie brakowało kontrowersyjnych decyzji arbitrów, co dodatkowo potęgowało napięcie w ostatnich minutach spotkania. Ostatecznie ku radości licznie zgromadzonej grupie kibiców z Gniezna udało się przypieczętować kolejne zwycięstwo w tym sezonie.

Tym samym MKS PR URBIS zakończył rundę jesienną na wysokim, trzecim miejscu. Przed podopiecznymi R. Popka i R. Solarka jeszcze jeden mecz w tym roku kalendarzowym. 20 grudnia gnieźnieńskie piłkarki ręczne udadzą się do Świebodzina, aby powalczyć w 1/16 Pucharu Polski.

KS AP Poznań – MKS PR URBIS Gniezno 24:25 (8:9)

MKS PR URBIS GNIEZNO: Kobyłecka, Tarczyńska, Olejniczak – Wojtkowiak (2), Niedzielska (1), Siwka (4), Różańska (9), Giszczyńska (3) Dolacińska, Chojnacka, Stankiewicz, Bigoszewska-Jackowiak  (4), Rachela, Bielińska (1), Nowak (1)

O autorze:

Śledź go na Twitter / Facebook.