Powtórki nie będzie – juniorki młodsze odpadają z mistrzostw Polski

Przygoda juniorek młodszych MKS PR Gniezno z mistrzostwami Polski dobiegła końca. Gnieźnieńskie szczypiornistki zakończyły rywalizację na turnieju na ćwierćfinale i tym samym nie powtórzą ubiegłorocznego sukcesu, jakim był srebrny medal w tej kategorii wiekowej. 

Turniej ćwierćfinałowy był ostatnim etapem poprzedzającym Final Four – finałowe zmagania, decydujące o kolejności na podium mistrzostw Polski. W miniony weekend zawodniczki MKS PR Gniezno udały się do Gdyni, aby tam zmierzyć się z zespołami GTPR Gdynia, MTS Kwidzyn oraz MKS Karczew. Przepustkę do turnieju finałowego miały wywalczyć dwie najlepsze ekipy.

Gnieźnianki nie najlepiej rozpoczęły ćwierćfinałowe zmagania. Pierwszymi rywalkami szczypiornistek z Pierwszej Stolicy Polski były gospodynie turnieju, czyli GTPR Gdynia. Po niezłej pierwszej połowie, która zakończyła się remisem 16:16 nie udało się jednak pójść za ciosem przez co ostatecznie miejscowe zwyciężyły 27:23. Kolejny mecz przeciwko MKS Karczew był więc tym z serii „o wszystko”. Niestety, tym razem rywalki ponownie okazały się lepsze, wygrywając 31:25. Szanse gnieźnianek na awans były więc uzależnione od wyników innych spotkań, jednak i one nie sprzyjały podopiecznym R. Popka i R. Solarka. Po dwóch kolejkach zespoły z Gdyni i Karczewa miały na swoim koncie po 6 „oczek”, a to oznaczało, że awans do Final Four jest niemożliwy. Ostatni pojedynek z MTS Kwidzyn był dla obu ekip pożegnalnym meczem z mistrzostwami Polski. Gnieźnianki starały się za wszelką cenę zakończyć udział w turnieju triumfem, lecz ta sztuka się nie udała. MTS Kwidzyn pokonał MKS PR Gniezno 31:25.

Spośród zawodniczek MKS-u na indywidualne wyróżnienie zasługuje z pewnością Martyna Dolacińska. Doświadczenie wyniesione z gry w pierwszym zespole zaprocentowało szczególnie w pierwszym meczu, którym Martyna rzuciła aż 13 bramek. Łącznie w całym turnieju szczypiornistka zapisała na swoim koncie 26 trafień

Rywalizacja juniorek młodszych w mistrzostwach Polski dobiegła końca. Choć po cichu liczyliśmy na ponowny awans do Final Four, to wynik gnieźnianek jest bez wątpienia bardzo dobry. Szczypiornistki znalazły się w gronie 8 najlepszych drużyn w kraju, co w połączeniu ze świetnymi wynikami innych zespołów młodzieżowych jest najlepszym dowodem na skuteczny i efektywny system szkolenia, funkcjonujący w klubie.

To jeszcze koniec występów ekip MKS PR Gniezno. Już w najbliższy weekend, 11-13 maja młodziczki spróbują powtórzyć wyczyn starszych koleżanek i również awansować do ćwierćfinału mistrzostw Polski. Turniej w ramach 1/8 tych rozgrywek zostanie rozegrany w Gnieźnie, dlatego już teraz zapraszamy do hali GOSiR przy ulicy Paczkowskiego 4, aby dopingować młode zawodniczki MKS-u. Szczegółowy harmonogram zawodów zostanie opublikowany już jutro!

 

O autorze:

Śledź go na Twitter / Facebook.