Piłkarki ręczne najlepsze w… czwórboju lekkoatletycznym

O świetnych wynikach młodych szczypiornistek MKS PR Gniezno zdążyliśmy już trochę napisać. Dziś nasze zawodniczki udowodniły, że mogą odnosić sukcesy również w innych dyscyplinach sportu. 

11.04.2018 na stadionie lekkoatletycznym SP 12 Gniezno odbyły się Mistrzostwa Gniezna w Czwórboju Lekkoatletycznym Szkół Podstawowych dziewcząt. W zawodach tych bezkonkurencyjne okazała się reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 12, w której znalazły się młode piłkarki ręczne naszego klubu. Dwunastka wygrała klasyfikację drużynową z bardzo dużą przewagą punktową.
1. SP 12 Gniezno – 1389 pkt.
2. SP 3 Gniezno – 990 pkt.
3. SP 9 Gniezno – 981 pkt.
Dzięki tej wygranej nasze dziewczęta, prowadzone przez Roberta Popka, awansowały do Mistrzostw Powiatu Gnieźnieńskiego które odbędą się w środę 18.04.2018. W klasyfikacji indywidualnej pierwsze 3 miejsca wywalczyły nasze zawodniczki:
1. Julia Nowak – 298 pkt.
2. Maria Tanaś – 294 pkt.
3. Weronika Wabińska – 287 pkt.
Skład zwycięskiej drużyny: Marta Łachowska, Paulina Musiał, Julia Nowak, Maja Schlabs, Julia Skoczeń, Maria Tanaś, Weronika Wabińska.

O autorze:

Śledź go na Twitter / Facebook.