O powtórkę z zeszłego sezonu

Juniorki młodsze, które w poprzednim sezonie zajęły wysokie, drugie miejsce w mistrzostwach Polski, rozpoczynają rywalizację na szczeblu ogólnopolskim. Na początek czeka ich seria pojedynków w Żaganiu. 

Miniony rok przyniósł nam srebrny medal mistrzostw Polski w zmaganiach juniorek młodszych więc, co naturalne mamy nadzieję na dobry wynik również w tegorocznych rozgrywkach. Młode szczypiornistki do samego końca walczyły o zwycięstwo w Wielkopolsce. Dopiero ostatnie spotkanie z Panterami Dopiewo i triumf 35:20 pozwolił gnieźniankom cieszyć się mianem najlepszej drużyny w naszym województwie. Tytuł był jednocześnie przepustką do walki na szczeblu centralnym.

Pierwszym ogólnopolskim etapem jest 1/16 mistrzostw Polski. MKS PR w najbliższy weekend 6-8 kwietnia uda się do Żagania, gdzie wspólnie z trzema innymi ekipami powalczy o awans do kolejnej rundy, który zapewnią sobie dwie najlepsze drużyny tego turnieju. Oprócz podopiecznych Roberta Popka i Romana Solarka w Żaganiu zmierzą się ze sobą gospodynie – UKS Czarni, ChKS Łódź oraz Vambresia Worwo Wąbrzeźno. Szczególnie ciekawie zapowiada się pojedynek z ostatnim z wymienionych zespołów. To właśnie Vambresia pokonała gnieźnianki w ubiegłorocznym finale mistrzostw Polski. Losowanie połączyło więc ze sobą ubiegłorocznego mistrza i wicemistrza kraju już w 1/16.

Spotkanie z Wąbrzeźnem otworzy zmagania w turnieju. Następnie, wzorem poprzedniego sezonu, drużyny powalczą ze sobą w myśl zasady „każdy z każdym”. Poniżej prezentujemy pełen harmonogram zawodów:

06.04.2018 r.(piątek)
godz: 16:00 MKS PR Gniezno – UKS Vambresia Worwo Wąbrzeźno
godz: 18:15 UKS Czarni Żagań – CHKS Łódź

07.04.2018r. (sobota)
godz: 10:00 CHKS Łódź – MKS PR Gniezno
godz: 12:00 UKS Czarni Żagań – UKS Vambresia Worwo Wąbrzeźno

08.04.2018 r. (niedziela)
godz: 10:00 UKS Vambresia Worwo Wąbrzeźno – CHKS Łódź
godz: 12:00 UKS Czarni Żagań – MKS PR Gniezno

Nas oczywiście najbardziej interesują mecze z udziałem MKS PR Gniezno. Po potyczce z Wąbrzeźnem szczypiornistki z Grodu Lecha staną na przeciwko ChKS Łódź. Przypomnijmy, że z Chojeńskim Klubem Sportowym dwukrotnie mierzyły się już seniorki – w obu przypadkach niestety bez powodzenia. Dla juniorek młodszych będzie to zatem doskonała okazja do rewanżu w za porażki odniesione przez starsze koleżanki. Ostatni mecz turnieju to starcie z gospodyniami 1/16 – UKS Czarni Żagań.

Czy zatem możemy liczyć na końcowy sukces i awans do kolejnej rundy? Trudno powiedzieć, obsada zawodów jest mocna i wyrównana. Jak zawsze jednak trzymamy kciuki i wierzymy w zwycięstwa zawodniczek MKS PR URBIS Gniezno.

 

O autorze:

Śledź go na Twitter / Facebook.