MKS PR I najlepszy w Wielkopolsce! Teraz czas na Mistrzostwa Polski!

Nie mogło być inaczej. Niepokonane młodziczki z MKS PR I Gniezno jeszcze przed ostatnią kolejką zapewniły sobie tytuł mistrzyń Wielkopolski. Młode szczypiornistki triumf na szczeblu wojewódzkim przypieczętowały w Kępnie. 

Wczorajszy pojedynek z Polonią Kępno miał dwa oblicza. Pierwsza część meczu nie zwiastowała łatwej przeprawy, a tym bardziej nie dawała pewności na szczęśliwe zakończenie. – W pierwszej połowie gnieźnianki grały zbyt nerwowo i niecierpliwie. Nie wykorzystały trzech rzutów karnych – relacjonuje szkoleniowiec MKS-u, Roman Solarek. Mimo nie najlepszej gry to drużyna z Gniezna mogła cieszyć się jednobramkową zaliczką przed zmianą stron (12:11). Po przerwie gra gnieźnieńskich piłkarek ręcznych uległa znacznej poprawie. Do skutecznej gry w obronie, zawodniczki z Grodu Lecha dołożyły lepsze wykorzystywanie sytuacji bramkowych, co w ostatecznym rozrachunku pozwoliło na odniesienie wysokiego zwycięstwa – 29:18.

Tym samym MKS PR I Gniezno na jedną kolejkę przed końcem rywalizacji w grupie finałowej zapewnił sobie tytuł najlepszej drużyny w Wielkopolsce. Przypomnijmy, że nie tak dawno z podobnego sukcesu cieszyły się juniorki młodsze. Dziś przed młodziczkami derbowy pojedynek z koleżankami z MKS PR II Gniezno, który zakończy zmagania na szczeblu wojewódzkim.

Bez względu na wynik tego spotkania, gnieźnianki mogą już rezerwować sobie weekend 27-29 kwietnia. To właśnie wtedy zostanie rozegrana 1/16 mistrzostw Polski młodziczek. Co ważne, turniej ten odbędzie się w Gnieźnie! Nie pozostaje nam więc nic innego, jak już teraz zaprosić wszystkich kibiców do hali GOSiR przy ulicy Paczkowskiego. W zeszłym sezonie doping kibiców zaniósł nasze juniorki młodsze aż do finału rozgrywek. Wierzymy, że wsparcie gnieźnieńskich fanów doda skrzydeł również naszym młodziczkom.

O autorze:

Śledź go na Twitter / Facebook.