Mistrzostwo Wielkopolski po raz trzeci!

Zawodniczki UKS Tuzinek Gniezno (rocznik 2005) zdobyły po raz trzeci w tym sezonie tytuł Mistrzyń Wielkopolski. 

Do wygranej w piłce ręcznej w rozgrywkach szkolnych i klubowych, młode zawodniczki dołożyły zwycięstwo w Mistrzostwach Wielkopolski w czwórboju lekkoatletycznym – na czwórbój składają się 4 konkurencje: bieg na 60 metrów, skok w dal, rzut piłeczką palantową i bieg na 600 metrów.

Finał wojewódzki odbył się 24 maja w Lesznie, a startowało w nim 36 reprezentacji szkół podstawowych z całego województwa. Gnieźnianki spisały się znakomicie i wywalczyły pierwsze miejsce w klasyfikacji zespołowej zdobywając aż 1531 pkt. W klasyfikacji indywidualnej Wreonika Wabińska wywalczyła III miejsce, wygrywając również rzut piłeczką palantową. Trzecie miejsce w tej konkurencji zajęła Marta Łachowska.

Reprezentantki SP 12 wystąpiły w składzie: Weronika Wabińska, Julia Nowak, Maria Tanaś, Julia Skoczeń, Maja Schlabs, Marta Łachowska i Paulina Musiał. Trenerem zespołu jest Robert Popek.

O autorze:

Śledź go na Twitter / Facebook.