Misja Płock – część pierwsza (zapowiedź)

Po tygodniu przerwy powracamy do ligowej rywalizacji. Tym razem gnieźnieńskie szczypiornistki udadzą się do Płocka. 

MKS PR URBIS Gniezno z powodzeniem powrócił na pierwszoligowy front. Podopieczne Roberta Popka i Romana Solarka pokonały w inauguracyjnym starciu UKS Drwęca Novar Lubicz 35:32, kontynuując tym samym świetną serię zwycięstw z poprzedniego sezonu. Od równie mocnego uderzenia rozpoczęły tegoroczne rozgrywki zawodniczki SMS ZPRP I Płock, które na własnym boisku okazały się lepsze od ekipy z Łomży, wygrywając ostatecznie 26:21. To właśnie ta drużyna będzie kolejnym przeciwnikiem gnieźnieńskich piłkarek ręcznych. 

Będzie więc to starcie dwóch zespołów, które bardzo dobrze rozpoczęły zmagania w I lidze. Trudno na tym etapie sezonu ocenić, jak ciężkie zdanie czeka zawodniczki MKS PR URBIS.  Zarówno w przypadku gnieźnianek, jak i zawodniczek z Płocka jedno spotkanie nie jest w stanie udzielić wyczerpującej odpowiedzi na pytanie o siłę poszczególnych drużyn. Jak jednak zapowiedział przed sezonem szkoleniowiec zespołu z Pierwszej Stolicy Polski, Roman Solarek, nie należy spodziewać się łatwych pojedynków, jakie mogliśmy obserwować w poprzednim sezonie.

Będzie to pierwsza, ale nie ostatnia wyprawa do Płocka. W tegorocznych rozgrywkach mamy bowiem aż dwie reprezentacje tamtejszej Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Starcie z drugim zespołem zaplanowano na weekend 4-5 listopada 2017 roku.  

W składzie MKS PR URBIS Gniezno doszło do jednej zmiany w porównaniu do inauguracyjnego spotkania. Miejsce Ewy Nowickiej zajęła Kamila Stankiewicz.

I liga piłki ręcznej kobiet – II kolejka – SMS ZPRP I Płock – MKS PR URBIS Gniezno 
Kadra MKS URBIS: L. Kobyłecka, K. Olejniczak, D. Tarczyńska – M. Bielińska, N. Niedzielska, A. Siwka, J. Różańska, M. Giszczyńska, M. Dolacińska, K. Chojnacka, K. Stankiewicz, M. Bigoszewska-Jackowiak, M. Wojtkowiak, M. Łęgowska, M. Rachela, M. Walkowska

 

 

O autorze:

Śledź go na Twitter / Facebook.