Maraton z piłką ręczną przy Paczkowskiego. Trzy spotkania jednego dnia!

Nie jedno, nie dwa, a trzy mecze żeńskiej piłki ręcznej zaplanowano na najbliższą niedzielę. Oprócz MKS PR URBIS Gniezno, który zmierzy się z SMS ZPRP I Płock na boisko wybiegną także młodsze zawodniczki, rywalizujące w Wielkopolskiej Lidze Młodziczek.  

Gnieźnianki udanie rozpoczęły zmagania w rundzie rewanżowej. Przed niespełna dwoma tygodniami w Lubiczu, pomimo braku najskuteczniejszej zawodniczki – Joanny Różańskiej, podopieczne R. Popka i R. Solarka odniosły najwyższe zwycięstwo w sezonie, pokonując miejscowe aż 40:24. Dzięki tej wiktorii piłkarki ręczne z Grodu Lecha wskoczyły na 1. miejsce w ligowej tabeli.

W jakiej formie są za to płocczanki? Odpowiedzi na to pytanie możemy udzielić wyłącznie na podstawie spotkań rozegranych w zeszłym roku – SMS ZPRP I nie rozegrał jeszcze żadnego meczu w rundzie rewanżowej (zaległy mecz w Łomży dopiero 14.02). Nie ulega jednak wątpliwości, że o zwycięstwo nie będzie łatwo. Pierwszy zespół SMS jest jednym z trzech, który do tej pory zdołał pokonać gnieźnieńskie szczypiornistki. Piąte miejsce w tabeli z niewielką stratą do czołówki również świadczy o sile zespołu z Płocka, w którym nie zabraknie… gnieźnianek. Mowa tu oczywiście o Darii Koniecznej i Karolinie Kasprowiak, które w minionym sezonie walnie przyczyniły się do zdobycia przez juniorki młodsze srebrnego medalu mistrzostw Polski. W niedzielę staną po przeciwnej stronie i z pewnością zrobią wszystko, aby wrócić do Płocka z kompletem punktów. Początek meczu o godz01. 16:00.

To jednak nie wszystko, co przygotowano tego dnia dla fanów piłki ręcznej. O godz. 11:30 oraz punktualnie o 13:00 zostaną rozegrane spotkania w ramach Wielkopolskiej Ligi Młodziczek. W pierwszym z nich MKS PR I Gniezno zmierzy się z KKS Polonią II Kępno, a płtorej godziny później MKS PR II Gniezno również podejmie zespół z Kępna –  KKS Polonię I. Dotychczas obie gnieźnieńskie drużyny liderują w swoich  grupach i mamy nadzieję, że po kolejnej serii meczów sytuacja ta nie ulegnie zmianie. Gorąco zapraszamy wszystkich sympatyków żeńskiej piłki ręcznej, aby przed wydarzeniem głównym tego dnia  – czyli spotkaniem z SMS ZPRP I Płock – odwiedzić halę GOSiR przy ulicy Paczkowskiego 4 i dopingować młode zawodniczki w walce o kolejne zwycięstwo. Wstęp na wszystkie mecze jest bezpłatny.

Do zobaczenia!

Niedziela, 4 lutego 2017 r. – Hala GOSiR przy ul. Paczkowskiego 4
11:30 – MKS PR I Gniezno – KKS Polonia II Kępno
13:00 – MKS PR II Gniezno – KKS Polonia I Kępno
16:00 – MKS PR URBIS Gniezno – SMS ZPRP I Płock

 

O autorze:

Śledź go na Twitter / Facebook.