Ligowy hit przy Sportowej 3. W niedzielę derby Wielkopolski!

Już w niedzielę czeka nas arcyciekawie zapowiadający się pojedynek w ramach derbów Wielkopolski. O godzinie 17:00 w hali widowiskowo-sportowej im. Mieczysława Łopatki przy ulicy Sportowej 3 rozpocznie się starcie MKS PR URBIS Gniezno – KS AP-Poznań. Drużyny sąsiadują w ligowej tabeli, co zwiastuje niemałe emocje.

Podopieczne trenerów Roberta Popka zajmują trzecie miejsce, a ekipa ze stolicy naszego województwa – czwarte. KS AP ma na swoim koncie jedynie trzy “oczka” mniej niż MKS PR URBIS Gniezno. Kibice mogą spodziewać się zatem zaciętego i wyrównanego widowiska. Oprócz tego, czekać na nich będzie szereg atrakcji.

Chcielibyśmy podziękować kibicom za wsparcie w tym roku, organizując animacje dla dzieci, punkt gastronomiczny i wiele innych atrakcji, które będą towarzyszyć niedzielnemu meczowi. Chcemy wzmacniać kontakt z kibicami. Pracujemy nad różnymi gadżetami – w postaci chociażby kalendarzy czy szalików. Liczymy, że podczas obu meczów hala będzie w pełni wypełniona – powiedział Piotr Rosołek, menedżer ds. marketingu i PR w MKS PR Gniezno.

Przy okazji niedzielnych derbów Wielkopolski przedstawiciele naszego klubu przekażą fanty na WOŚP. – Przygotowaliśmy kilka fantów na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. To kubki ręcznie zdobione przez nasze zawodniczki oraz klubowe kalendarze podpisane przez reprezentantki MKS PR URBIS Gniezno. Będzie też klubowy kalendarz z autografem Sławka Szmala. Mam nadzieję, że w styczniu też zagramy z WOŚP-em. Robimy wszystko, by o piłce ręcznej było w Gnieźnie coraz głośniej – dodał Rosołek.

Pojedynek z KS AP-Poznań to szansa dla MKS PR URBIS Gniezno na udane zakończenie roku, jeżeli chodzi o rozgrywki ligowe. W przypadku zwycięstwa piłkarki ręczne z naszego miasta mają szanse na awans w ligowej tabeli. Drużyna jest bardzo zmobilizowana przed starciem z ekipą ze stolicy Wielkopolski.

– Nastroje są bojowe. Każda z nas chce zwyciężać, mimo to że odczuwamy już zmęczenie. Dziesięć spotkań to już jest dość sporo. Myślę, że każda zawodniczka chce rozegrać takie derby, bo one rządzą się swoimi prawami. Jest to dość trudny mecz. Przede wszystkim często zdarzają się nieprzewidziane faule. Uważam, że to mecz, który powinniśmy wygrać. Każda z nas będzie grała najlepiej jak potrafi. Będziemy gryźć parkiet do ostatniej sekundy. Zrobimy wszystko, by trzy punkty zostały w Gnieźnie – przyznała Jagoda Linkowska, zawodniczka MKS PR URBIS.

Ceny biletów:
– normalny: 8 zł.
– ulgowy: 4 zł (przysługuje uczniom szkół podstawowych, ponadpodstawowych, studentom do 26. roku życia, emerytom i rencistom.
– dzieci i młodzież do lat 12: wstęp wolny.

UWAGA! Ze względu na przygotowane atrakcje m.in. dla dzieci, zachęcamy do pojawienia się w hali już w okolicach godziny 16:00. Początek derbów Wielkopolski o godz. 17:00. Do zobaczenia!

O autorze:

Śledź go na Twitter / Facebook.