Liga powraca. Na początek Lubicz

Po kilkutygodniowej przerwie powracamy do rywalizacji na zapleczu PGNiG Superligi. Już w sobotę szczypiornistki MKS PR URBIS Gniezno udadzą się do Lubicza na pojedynek z UKS Drwęcą Novar. Spotkanie będzie można obejrzeć na żywo w Internecie.

Od ostatniego ligowego pojedynku z udziałem gnieźnieńskich piłkarek ręcznych minęło już trochę czasu. W międzyczasie podopieczne R. Popka i R. Solarka nie narzekały jednak na nudę. Przerwę pomiędzy ligowymi pojedynkami wypełniły spotkania pucharowe w ramach 1/16 i 1/8 Pucharu Polski. Zwłaszcza drugi mecz przeciwko Metraco Zagłębiu Lubin był ciekawym doświadczeniem dla ambitnie walczących gnieźnianek. Wszak nie często rywalizuje się z v-ce mistrzem Polski.

Sobotni pojedynek będzie pierwszym w rozpoczynającej się rundzie rewanżowej. Na początek, MKS PR URBIS uda się do Lubicza na pojedynek z UKS Drwęcą Novar. Gnieźnieńskie piłkarki ręcznej przystąpią do drugiej części sezonu w bardzo dobrych nastrojach. Jako beniaminek pierwszej ligi zawodniczki MKS-u zajmują wysokie, trzecie miejsce, co jest ponad przedsezonowe oczekiwania. Przypomnijmy, że celem szczypiornistek z Pierwszej Stolicy Polski było, i pozostaje nadal, spokojne utrzymanie na zapleczu PGNiG Superligi.

Zupełnie inaczej wygląda sytuacja ekipy z Lubicza, która w dotychczasowych dziewięciu spotkaniach nie zdołała wywalczyć ani jednego punktu. Pozornie można zakładać, że gnieźnianki czeka w takim razie łatwa przeprawa, lecz z drugiej strony nie ulega wątpliwości, że miejscowe zawodniczki będą zdesperowane, aby wywalczyć pierwsze ligowe „oczka” i tym samym zachować jeszcze szanse na pozostanie w pierwszej lidze.

Poprzedni mecz pomiędzy tymi dwoma zespołami zakończył się triumfem gnieźnianek. Trudno jednak zaliczyć to spotkanie do udanych. W inauguracyjnym starciu tego sezonu MKS PR URBIS stracił aż 32 bramki na rzecz przeciwniczek z Lubicza. Ostatecznie gnieźnianki przypieczętowały końcowe zwycięstwo zaliczając trzy trafienia więcej, jednak jutro na taką niedyspozycję w obronie podopieczne R. Popka i R. Solarka nie mogą sobie pozwolić.

Kibice MKS-u, podobnie jak w przypadku pucharowego starcia z Zagłębiem, będą mogli śledzić mecz w Internecie. Tym razem transmisja zostanie przygotowana we współpracy z portalem SportoweGniezno.pl. Wydarzenia z Lubicza będą relacjonować Mateusz Fąfara i Mateusz Domański. Sobotnie spotkanie będzie można obejrzeć na facebookowym fan-page’u MKS PR URBIS Gniezno oraz na stronie www.sportowegniezno.pl. Pół godziny przed rozpoczęciem pojedynku zostanie zdany pierwszy meldunek z hali w formie przedmeczowego studia, które będzie transmitowane na fan-page’u SportoweGniezno.pl.

Początek meczu o godz. 16:00.

O autorze:

Śledź go na Twitter / Facebook.