Już jutro lider przyjeżdża do Gniezna!

Przed nami zdecydowanie najciekawiej zapowiadające się spotkanie tegorocznej rundy rewanżowej. Już jutro MKS PR URBIS Gniezno zmierzy się we własnej hali z aktualnym liderem I ligi – SMS ZPRP II Płock.

Ostatnia ligowa potyczka nie była udana dla zawodniczek MKS-u, które po kiepskim meczu przegrały w Łodzi z Chojeńskim Klubem Sportowym. Nieco dłuższą przerwę od gry miały ich najbliższe przeciwniczki, które odpoczywały w poprzedniej kolejce ze względu na przełożone derbowe starcie z pierwszym zespołem SMS-u. Ostatni ich mecz miał miejsce w połowie lutego, kiedy to płocczanki pokonały pewnie Drwęcę Novar Lubicz.

Pisaliśmy o tym przy okazji zapowiedzi meczu w Łodzi, ale również teraz możemy z całą odpowiedzialnością stwierdzić, że czeka nas prawdziwy hit zaplecza PGNiG Superligi. SMS ZPRP II Płock – zespół, który w tegorocznych rozgrywkach tylko dwukrotnie doznał porażki – oraz nasze gnieźnieńskie szczypiornistki, które są największym pozytywnym zaskoczeniem tego sezonu. Beniaminek I ligi doskonale radzi sobie na wyższym szczeblu i już w niedzielę stanie przed szansą na odniesienie dziewiątego zwycięstwa.

Wspomnieliśmy przed chwilą, że zawodniczki SMS ZPRP II tylko dwukrotnie schodziły w tym sezonie z parkietu jako pokonane. Jako pierwsze sztuki tej dokonały gnieźnianki, które zwyciężyły w Płocku 31:26. Był to dość zaskakujący triumf, ponieważ ledwie tydzień wcześniej gnieźnieńskie szczypiornistki przegrały u siebie z ChKS PŁ Łódź. Czy podopieczne R. Popka i R. Solarka po raz drugi pokuszą się o sprawienie niespodzianki i zatrzymanie lidera rozgrywek? Nie mamy nic przeciwko temu.

Jednego, czego możemy być pewni, to kolejnego emocjonującego spotkania. Mecze z zespołami z Płocka to prawdziwa ozdoba tego sezonu. Kibice w hali GOSiR byli już świadkami znakomitego powrotu i triumfu w spotkaniu z Jutrzenką oraz dramatycznego pojedynku, zwieńczonego konkursem rzutów karnych w starciu z SMS ZPRP I. Wiele wskazuje na to, że nie inaczej będzie już jutro, a to najlepsza reklama tego meczu, którego początek zaplanowano na godz. 17:00.

MKS PR URBIS Gniezno – SMS ZPRP II Płock / 11.03.2018 / 17:00 / hala GOSiR przy ul. Paczkowskiego 4

O autorze:

Śledź go na Twitter / Facebook.