Gnieźnianki zaczynają od zwycięstwa (relacja)

MKS URBIS Gniezno pokonał w inauguracyjnym starciu UKS Drwęca Novar Lubicz 35:32.  

Nim zabrzmiał pierwszy gwizdek arbitra, dyspozycja obu ekip była wielką niewiadomą. Z jednej strony gnieźnianki, które po imponującym występie w zeszłorocznym sezonie nie dokonały wielu roszad w składzie, co więcej wzmocniły się dwoma zawodniczkami. Nadzieje na dobry wynik rozbudziły także mecze sparingowe, które w zdecydowanej większości kończyły się triumfem podopiecznych Roberta Popka i Romana Solarka. Tu jednak gra miała toczyć się na innym szczeblu i jak przyznawali szkoleniowcy, jednostronne spotkania, jakie oglądaliśmy w zeszłym roku to już historia. Niewiadomą była także dyspozycja rywalek, dlatego do inauguracyjnej rywalizacji podchodzono z lekką rezerwą.

Pierwsze akcje zdawały się potwierdzać, że nie będzie to jednostronny pojedynek. Przez pierwszych kilka minut żadnej ze stron nie udało się wypracować widocznej przewagi. Gra była momentami trochę nerwowa, a kilka stuprocentowych okazji powinno zakończyć się bramką. Z czasem gnieźnianki zaczęły nadawać ton rywalizacji, odskakując na kilka bramek. Taki stan rzeczy utrzymał się do przerwy, na którą zawodniczki MKS URBIS schodziły z pokaźną zaliczką (18:12). Przeciwniczki nie zamierzały się poddawać i po przerwie zbliżyły się nieco do gnieźnianek. Ekipa z Pierwszej Stolicy Polski nie pozwoliła jednak na wydarcie sobie prowadzenia. Miejscowe zwyciężyły ostatecznie 35:32. 

Inauguracyjny pojedynek z pewnością mógł się podobać licznie zgromadzonej publiczności w hali GOSiR przy ulicy Paczkowskiego 4. Teraz tydzień przerwy, a już w weekend 7-8 października gnieźnieńskie szczypiornistki udadzą się do Płocka na mecz z SMS ZPRP I Płock. Kolejny mecz w Gnieźnie tydzień później. Rywalkami miejscowych będzie ekipa GUKS Dwójka Łomża. 

I kolejka – MKS URBIS Gniezno – UKS Drwęca Novar Lubicz
MKS URBIS: L. Kobyłecka, K. Olejniczak, D. Tarczyńska – M. Bielińska, N. Niedzielska (1), A. Siwka (4), J. Różańska (8), M. Giszczyńska (6), M. Dolacińska, K. Chojnacka, E. Nowicka (4), M. Bigoszewska-Jackowiak (3), M. Wojtkowiak (3), M. Łęgowska (6), M. Rachela, M. Walkowska

O autorze:

Śledź go na Twitter / Facebook.