Dobre wieści ws. Moniki Łęgowskiej. Operacja przebiegła pomyślnie

Monika Łegowska od dłuższego czasu zmaga się z kontuzją, która uniemożliwia jej występy w barwach MKS PR URBIS Gniezno. W środę gnieźnieńska szczypiornistka przeszła zabieg artroskopii, po którym rokowania są więcej niż pozytywne. 

Pierwsze diagnozy nie były zbyt optymistyczne dla zawodniczki MKS-u. Przeprowadzone badania po odniesieniu kontuzji sugerowały poważne uszkodzenie więzadeł krzyżowych, co mogłoby wykluczyć Monikę z gry na bardzo długi czas. Na szczęście przeprowadzony zabieg pozwolił rozwiać najgorsze obawy. Więzadła w lewym kolanie nie są zerwane, a tylko nieznacznie uszkodzone. Co jednak najważniejsze nie ma na ten moment przeciwwskazań, aby szczypiornistka wróciła stopniowo do treningów, a później do gry.

Jej powrót w tym sezonie jest już niemożliwy, ale już od startu kolejnych rozgrywek jak najbardziej realny – Nie ma co się spieszyć. Będąc na parkiecie, muszę być pewna na sto procent, że wszystko jest ok. W trakcie gry nie mogę martwić się o to, czy mogę zrobić jakiś mocny ruch lub wyskoczyć. Muszę w pełni i pewna siebie  skupić się na meczu – przyznaje M. Łęgowska.

Nie pozostaje nam nic innego, jak życzyć Monice szybkiego powrotu do pełnej sprawności. Czekamy z niecierpliwością!

O autorze:

Śledź go na Twitter / Facebook.